Segovia

Segovia w Hiszpanii

Segovia – najbardziej malownicze miasto w Hiszpanii

Segovia to niezwykłe hiszpańskie miasto, które zachwyca swoim pięknem i urokiem prowincji. Według legendy jej założycielem był prawnuk Noego, a jej historia wpłynęła na losy całego kraju. Ogrom atrakcji sprawia, że nie sposób opuścić tego miejsca bez poczucia niedosytu i pragnienia zostania tu dłużej. Bajeczne widoki, wspaniałe zabytki i tajemnicze zakamarki to zaproszenie, by wybrać Segovię na swoje wymarzone wakacje.

Segovia znajduje się w środkowej Hiszpanii u podnóży gór Sierra de Guadarrama, na wysokości 1000 metrów n.p.m. Ulokowana w regionie Kastylia i Leon stanowi stolicę prowincji o tej samej nazwie. Początkowo miejsce to stanowiło osadę należącą do Celtów, by później stać się kolonią rzymską. Kolejnymi władcami miasta byli Wizygoci, a następnie przejęło je biskupstwo. Chrześcijaństwo zostało wyparte przez Maurów i trwało to do XI wieku. Później zaś Segovia była siedzibą władców kastylijskich i właśnie w tym okresie powstało wiele willi i pałaców.

Co warto zobaczyć w bajkowej Segovii?

Niewątpliwym artefaktem Segovii jest starówka, która od 1985 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. To pięknie miejsce, podobnie zresztą jak akwedukt, który ma aż 170 łuków wznoszących się ponad niezwykłym placem Azognejo. Powstał on na przełomie I i II wieku i ma wysokość prawie 300 metrów.

Będąc w Segovii warto także zobaczyć pałac królów Kastylii, czyli Alkazar, który zachwyca sztuką mudejar znajdującą się w jego wnętrzach oraz architekturą romańsko-gotycką widoczną na zewnątrz. Najważniejszym zabytkiem miasta jest zaś ogromna katedra – Catedral de Nuestra Senora de la Asuncion de San Frutos, która powstała na przełomie XVI i XVII wieku.

Segovia to niezwykłe miasto, uważane za najpiękniejsze ze wszystkich hiszpańskich metropolii. Urzeka ona swoim niesamowicie malowniczym położeniem oraz romantycznym klimatem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poza tym miasto to pozwala głęboko się zrelaksować i docenić piękno chwili. Warto zobaczyć je choć na chwilę, choć raz w życiu.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *