Barcelona

Park Guell w Barcelonie

Barcelona to jeden z głównych celów turystycznych wycieczek do Hiszpanii

Barcelona to drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii, a także stolica prowincji Barcelona oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Jej położenie jest niezwykle atrakcyjne, mieści się bowiem nad samym Morzem Śródziemnym.

Barcelona Wyróżnia się wyjątkowo długą i bogatą historią, została bowiem założona już w okolicach III wieku p.n.e. jako kolonia rzymska. Niejednokrotnie umieszczana w pierwszej dziesiątce w rankingach najpiękniejszych miast świata. Przez turystów określana jest jako miasto przyjazne i niezwykle otwarte na przyjezdnych. Widać to codziennie na ulicach – można tu spotkać ludzi niemal wszystkich narodowości, a atmosfera panująca na ulicach zachęca do poznawania nowych osób i miejsc. Po przybyciu zachwyca już sam układ miasta, zwracający uwagę swoją nietypową budową pierścieniową.

Wiele atrakcji czeka na tych, którzy pragną zapoznać się z historyczną częścią tego zakątka Hiszpanii – Barcelona posiada aż dziewięć obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Wśród najważniejszych możemy wyróżnić Plac Hiszpański, który jest głównym placem tego miasta. Powstał on już w 1715 roku i choć niektóre z elementów zostały zbudowane nieco później, do dziś zachowane są w pięknym stanie. Tłumy przystają, by na placu obserwować dwie wysokie, 47 metrowe wieże weneckie, fontannę z rzeźbami oraz arenę przekształconą w centrum handlowe.

Kroki turystów w Barcelonie często zmierzają do gotyckiej katedry, siedziby archidiecezji barcelońskiej, bazyliki Sagrat Cor, Kościoła Santa Maria del Mar czy też Barri Gotic – niezwykle pięknej średniowiecznej dzielnicy Starego Miasta. Ci, którzy pragną wrażeń znajdą je przy Font magica, czyli zespole fontann które biorą udział w artystycznym spektaklu opartym na bodźcach woda-światło-dźwięk. Spektakle są na tyle popularne i wyjątkowe, że zjeżdżają na nie zarówno turyści nocujący w innych miastach, jak i sami miejscowi wraz z rodzinami.

Podróżnicy pragnący kontaktu z naturą zachwycą się plażami, które przynależą do Barcelony. Zostały one oficjalnie sklasyfikowane przez National Geographic jako najlepsze plaże miejskie na całym świecie. Jest ich aż 9, o łącznej długości 4,4 kilometra. Z kolei turyści szukający zieleni bądź widoku dzikich zwierząt również się nie zawiodą, w sercu miasta bowiem można znaleźć aż 85 różnych parków o powierzchni 559,5 ha, a także ogród zoologiczny i największe oceanarium w Europie.

Zapisz

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *